Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  501 445 375

Na czym polega ocieplenie, a na czym docieplenie obiektu?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na energooszczędność swojego domu. Dlatego warto wiedzieć, jakie są różnice między ociepleniem a dociepleniem budynków oraz jakie korzyści przynoszą te działania. 

Ocieplenie budynków – na czym polega?

Ocieplenie budynków to proces mający na celu zmniejszenie strat ciepła przez ściany zewnętrzne, dach, strop, podłogę oraz okna i drzwi. Ocieplenie może być wykonane zarówno w trakcie budowy domu, jak i podczas jego eksploatacji. Najczęściej stosowane materiały do ocieplenia to wełna mineralna, styropian, wełna szklana lub pianka poliuretanowa. Dobrze ocieplony budynek zapewnia komfort termiczny, niższe koszty ogrzewania oraz lepszą ochronę przed hałasem zewnętrznym. Ponadto, ocieplenie może przyczynić się do zwiększenia wartości nieruchomości.

Docieplenia budynków – co to jest?

Docieplenie budynków to natomiast technika stosowana głównie w przypadku obiektów już istniejących, które wymagają poprawy izolacji termicznej. Docieplenie polega na dodaniu warstwy izolacji na zewnątrz istniejących ścian, dachu czy stropu, co pozwala na zmniejszenie strat ciepła i zwiększenie efektywności energetycznej budynku. Docieplenie może być wykonane przy użyciu różnych materiałów, takich jak wełna mineralna, styropian czy płyty warstwowe. Warto zaznaczyć, że docieplenie budynków przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 oraz pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności w kosztach ogrzewania.

Nasz firma specjalizuje się w dociepleniach budynków w Kluczborku, Opolu i okolicach, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Kiedy warto zdecydować się na ocieplenie lub docieplenie budynku?

Decyzja o wyborze odpowiedniej metody izolacji termicznej zależy od kilku czynników. Ocieplenie jest zazwyczaj stosowane w przypadku nowo budowanych obiektów, gdzie można od razu zaplanować odpowiednią warstwę izolacji. W przypadku starszych budynków, które nie spełniają współczesnych standardów energooszczędności, warto rozważyć docieplenie. Wybór metody ocieplenia lub docieplenia powinien być również uzależniony od rodzaju konstrukcji budynku oraz jego przeznaczenia.