Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  501 445 375

Blog

podwieszany sufit

Jakie są zalety sufitów podwieszanych?

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego sufit podwieszany stał się tak popularny i dlaczego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem przy adaptacji poddasza czy remoncie wnętrza.

Czytaj więcej

izolacja domu

Jakie są korzyści z termoizolacji domu?

Energooszczędność to temat coraz częściej pojawiający się w rozmowach o budownictwie i modernizacji domów. Wprowadzenie nowoczesnych materiałów i technologii docieplenia budynków pozwala na znaczne zmniejszenie strat ciepła, a tym samym osiągnięcie dużych oszczędności na ogrzewaniu.

Czytaj więcej

sufit podwieszany

Kiedy warto zastosować podwieszane sufity?

Podwieszane sufity to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Zapewniają one nie tylko estetyczny wygląd, ale również funkcjonalne korzyści dla mieszkańców. W tym wpisie przedstawimy 3 najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na zastosowanie podwieszanych sufitów.

Czytaj więcej

drewniana elewacja budynku

Jaki materiał na elewację wybrać?

W przypadku budowy lub remontu domu, wybór odpowiedniego materiału elewacyjnego jest ważną decyzją. W tym celu należy przeanalizować wiele czynników, takich jak koszt, trwałość, estetyka i wpływ na środowisko. W tym artykule omówimy różne rodzaje dostępnych materiałów elewacyjnych oraz ich zalety i wady.

Czytaj więcej

materiały termoizolacyjne

Które materiały termoizolacyjne są przyjazne środowisku?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, do którego warto się odpowiednio przygotować. Co więcej, decydując się na wybór odpowiednich materiałów budowlanych, warto postawić nie tylko na ich parametry techniczne, lecz także ekologię i ich wpływ na środowisko. Podpowiadamy, jakie materiały termoizolacyjne są ekologiczne.

Czytaj więcej

docieplanie-budynków

Współczynnik przenikania ciepła. Co powinieneś o nim wiedzieć?

Decydując się na budowę domu, należy wziąć pod uwagę nie tylko wrażenia estetyczne, ale też wysoką jakość użytych materiałów. To od nich będzie zależeć właściwa izolacja budynku, która wpłynie nie tylko na komfort cieplny jego mieszkańców, lecz także na niższe rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym.

Czytaj więcej

Najczęściej popełniane błędy podczas ocieplania domu

Błędy popełniane przy dociepleniu budynku nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, a ich konsekwencje mogą objawić się dopiero po pewnym czasie – nawet po kilku latach. Niezwykle ważne jest, aby ocieplenie budynku zostało wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną.

Czytaj więcej

dom jednorodzinny

Elewacja domu. Na jaką się zdecydować?

Jednym z nadal najpopularniejszych sposobów na wykonanie elewacji jest kładzenie tynku. Obecne techniki budowlane oferują znacznie więcej rozwiązań. Przedstawiamy niektóre z nich.

Czytaj więcej

dom ocieplany styropianem

Jak wybrać materiał do ocieplenia domu?

Do ocieplenia domu można zastosować styropian lub wełnę mineralną. Najważniejszym parametrem dla materiałów termoizolacyjnych jest współczynnik przewodzenia ciepła, czyli lambda. Im mniejsza wartość ʎ, tym lepszą izolacyjność cieplną zapewnia materiał. Ciepłochronność przegrody określa współczynnik przenikania ciepła U, na który ma wpływ konstrukcja ścian i grubość izolacji. Dla ścian nie powinno być to więcej niż 0,20 W/(mK).

Czytaj więcej

dom w trakcie ocieplania

Dlaczego warto ocieplić dom?

Ocieplenie domu to jeden z kluczowych etapów jeśli chodzi o wznoszenie takiej konstrukcji. Co jednak sprawia, że warto zrobić to naprawdę rzetelnie? Zachęcamy do lektury oraz poznania powodów, dla których to zrobić.

Czytaj więcej