Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  501 445 375

Które materiały termoizolacyjne są przyjazne środowisku?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, do którego warto się odpowiednio przygotować. Co więcej, decydując się na wybór odpowiednich materiałów budowlanych, warto postawić nie tylko na ich parametry techniczne, lecz także ekologię i ich wpływ na środowisko. Podpowiadamy, jakie materiały termoizolacyjne są ekologiczne.

Odpowiednia termoizolacja pozwoli obniżyć rachunki

Skuteczna termoizolacja jest kluczowa, jeśli chcesz się chronić przed ucieczką ciepła z Twojego domy. Ma to wpływ zarówno na komfort termiczny domowników, jak i na wysokość Twoich rachunków za ogrzewanie. Do termoizolacji wykorzystuje się szereg surowców o zróżnicowanych parametrach. Jednym z najpopularniejszych jest wełna mineralna.

Jest to materiał do którego wykorzystywane są roztopione skały, takie jak dolomity, żużel, koks lub bazalt. Na skutek zastosowanie bardzo wysokich temperatur, z surowca powstają włókna charakteryzujące się bardzo małą gęstością i doskonałą izolacją termiczną. Ze swojej strony oferujemy docieplenie budynków w Kluczborku m.in. za pomocą wełny mineralnej.

Wykorzystanie włókien celulozowych i konopnych

Do mniej popularnych, ale również stosowanych, ekologicznych materiałów izolacyjnych należą także włókna celulozowe. Jest to surowiec który powstaje na skutek recyklingu makulatury celulozowej. Na ich właściwości termoizolacyjne wpływa duża ilość przestrzeni wypełnionej powietrzem, co przekłada się na skuteczną izolację cieplną.

Do ociepleń można także wykorzystywać wełnę konopną, która posiada również zdolność regulacji poziomu wilgotności we wnętrzu budynku. Jest ona także przyjazna dla alergików. Dzięki szybkiemu tempowi wzrost, konopie wyróżnia znaczna akumulacja dwutlenku węgla. Po demontażu, materiał ten może być kompostowany.