Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  501 445 375

Jaki materiał na elewację wybrać?

W przypadku budowy lub remontu domu, wybór odpowiedniego materiału elewacyjnego jest ważną decyzją. W tym celu należy przeanalizować wiele czynników, takich jak koszt, trwałość, estetyka i wpływ na środowisko. W tym artykule omówimy różne rodzaje dostępnych materiałów elewacyjnych oraz ich zalety i wady.

Jakie są rodzaje materiałów na elewacje?

Jednym z najbardziej popularnych materiałów elewacyjnych jest cegła. Cegły są trwałe i długowieczne, co czyni je idealnym wyborem na ściany zewnętrzne. Zapewniają również doskonałą izolację i mogą być łatwo malowane lub barwione, co pozwala je dopasować do dowolnego stylu i estetyki budynku. Inne popularne materiały elewacyjne to kamień, drewno, metal i tynk elewacyjny.

Jednym z materiałów elewacyjnych, który jest zarówno ekologiczny, jak i zapewnia przyjazny mikroklimat, jest drewno, które dzięki odpowiedniej impregnacji, może być bez obaw stosowany na fasady budynków. Jeśli zastanawiasz się nad montażem elewacji drewnianej w Kluczborku, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Zalety i wady różnych materiałów elewacyjnych

Wybór odpowiedniego materiału powinien być przemyślany, ponieważ fasady budynków są regularnie narażane na wpływ opadów deszczu, silnego wiatru czy zanieczyszczenia organiczne. Elewacje z cegły zapewniają doskonałą izolację i są wysoce ognioodporne. Mogą jednak być drogie w montażu i wymagają regularnej konserwacji.

Kamień jest kolejnym popularnym rozwiązaniem ze względu na jego naturalne piękno i wytrzymałość. Jest on również dość drogi i wymaga profesjonalnej instalacji. Elewacje drewniane wymagają regularnego malowania lub bejcowania w celu ochrony przed gniciem i rozkładem, ale mogą dodać charakteru każdemu domowi. Wybór metalu zapewnia doskonałą izolację, ale może być hałaśliwy w wietrznych warunkach.