Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  501 445 375

Dlaczego warto ocieplić dom?

Ocieplenie domu to jeden z kluczowych etapów jeśli chodzi o wznoszenie takiej konstrukcji. Co jednak sprawia, że warto zrobić to naprawdę rzetelnie? Zachęcamy do lektury oraz poznania powodów, dla których to zrobić.

 

Oszczędności na trudne czasy

Prawidłowe ocieplenie domu to standard jeśli chodzi o nowoczesne budownictwo. W Polsce wciąż jest jednak wiele starszych budynków, które nie spełniają w tym zakresie zalecanych norm. Dlaczego więc warto zdecydować się na ich ocieplenie? Przede wszystkim ze względu na długoterminową oszczędność.

W ostatnich miesiącach lawinowo wzrosły koszty prądu, gazu oraz węgla, przez co ich zakup stał się naprawdę drogi. Aby więc w sezonie grzewczym zmniejszyć wydatki na tej poczet, zdecydowanie warto skorzystać z takiej usługi jak docieplenia budynków. Dzięki niej dom będzie lepiej zaizolowany, co pozwoli na mniejsze straty energii. Na jakie zyski można jednak liczyć dzięki dociepleniu? Choć jest to tylko szacunkowy koszt, to może on wynosić nawet 5 tys. złotych rocznie. Koszt docieplenia powinien więc zwrócić się w ciągu kilku lat.

Ekologia i walka z zanieczyszczeniami powietrza

Poza własnym portfelem warto pomyśleć też o zdrowiu nas wszystkich. Oczywiście w przypadku niedocieplonego domu potrzeba zdecydowanie więcej energii, aby go ogrzać. Wiąże się to z generowaniem większej ilości zanieczyszczeń, które dotykają nas wszystkich i to w sposób bezpośredni. Zanieczyszczenie powietrza to bowiem pogorszona odporność, ryzyko alergii i chorób górnych dróg oddechowych, a także inne przewlekłe dolegliwości. Jest to kolejny powód, dla którego warto ocieplić swój dom i tym samym przynajmniej w niewielkim stopniu korzystnie wpłynąć na zdrowie swoje oraz najbliższych osób.

Jak widać, jest wiele powodów sprawiających, że wykonanie docieplenia domu to dobre rozwiązanie. Jeśli poszukujesz firmy zajmującej się wykonywaniem takich usług, to serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Chętnie doradzimy w doborze odpowiednich rozwiązań i zaplanujemy odpowiedni termin takiej renowacji.